کانال کرمان اردیبهشت اوقات شرعی اذان کرمان

کانال: کرمان اردیبهشت اوقات شرعی اذان کرمان نماز

گت بلاگز ورزشی ترکمنستان تورنمنت خوبی جهت محک جوانان است / انوشيروانی

سجاد انوشيروانی سرمربی تيم ملی گفت: مسابقه های ترکمنستان محک خوبی جهت جوانترها است تا در مسابقه های آتی بهترين نتيجه را نيز كسب كنيم.

ترکمنستان تورنمنت خوبی جهت محک جوانان است / انوشيروانی

سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان در خصوص مسابقه های قهرمانی بزرگسالان آسیا به خبرنگار گروه ورزش کلوب خبرنگارن جوان، گفت: طبق برنامه ای كه بعد از المپيک به فدراسيون ارائه كرديم، قرار بود بعد از آن رويداد به جوانترها وقت بدهيم. طبق اين برنامه نيز جهت مسابقه های قهرمانی آسيا و بعد از آن جهت بازی های همبستگی كشورهای اسلامی تصميم گرفتيم كه از نفرات جوان تر استفاده كنيم تا پتانسيل همه فرزند ها جهت تيم بزرگسالان ايران را محک بزنيم.
سرمربی تيم ملي وزنه برداری ايران ادامه داد: با اين شرايط می توانيم وضعيت همه وزنه برداران را بررسی كنيم و با آشنایی بيشتری روی آنها جهت مسابقه های قهرمانی دنیا در آمریکا و حتی بازی های آسيايی سال 2018 در اندونزی تمركز كنيم. طبق اين محک می توانيم برنامه بسيار بهتری هم جهت اين عزيزان داشته باشيم تا در مسابقه های پيش رو بتوانيم بهترين نتيجه را نيز كسب كنيم.

عبارات مهم : ايران
انوشيرواني با اشاره به تمرين های ملي پوشان گفت: تمرين های سنگين نفرات در پایتخت کشور عزیزمان ایران بود و اينجا تلاش ما اين است ملی پوشان تمرين های متفاوت تری داشته باشند.

وی با اشاره به مسابقه جابر بهروزی گفت: جابر در اينجا تمرين های خوبی داشت و درد كمرش بهتر شده است هست. راحت تر تمرين كرده و اميدواريم امروز با تمام قدرت روی تخته برود. با اينكه جابر سن زيادی ندارد ولی جزو ورزشكاران با تجربه ما هست. اميدوارم همين تجربه به او و به ما كمك كند تا تيم ملی قدم اول را محكم بردارد.
انوشيروانی با اشاره به تركيب جوان تيم ملی اظهار كرد: از روز اولی كه فرزند های جوان وارد تركيب تيم ملی شده است اند، تلاش كرديم كه به آنها انگيزه بدهيم. به هرحال عضويت در تيم ملی بزرگسالان و جنگيدن جهت كشور مثل يک سرباز جايگاه و موقعيتی است كه آنها بدست آورده اند و ما هميشه اين نكات را به آنها گوشزد كرده ايم.
او ادامه داد: تلاش كرديم به آنها ياد بدهيم چطور نشانه دار باشند و جهت رسيدن به اين نشانه بجنگند. خدا را شكر كه در اين چهار ماه شرايط خوب بوده و واقعا تلاش كرده اند. خود فرزند ها با تمام وجود كار كرده اند و اميدوارم روز مسابقه روز خوب جهت آنها و البته ما باشد.
سرمربی تيم ملی وزنه برداری با اشاره به توقع از ملی پوشان گفت: همان روز اولی كه برنامه را به فدراسيون و شورای عالي فنی ارائه دادم تاكيد داشتم كه اين دو مسابقه بعد از المپيک جهت محک جوان ترهای وزنه برداری هست. نشانه نگاه به آينده و حتی چشم انداز المپيک ٢٠٢٠ بود كه آينده سازی كنيم كه ديگر دست به عصا كار نكنيم. بايد نفرات جايگزين در تيم داشته باشيم آیا كه اين پتانسيل وزنه برداری ايران است و بايد از آن استفاده كنيم.
انوشيروانی با اشاره به تركيب تيم گفت: ما اشخاص مشهور در تيم داريم كه در كنارشان جوان ها نيز حضور دارند. محمدرضا براری و علی هاشمی كه جزو با تجربه ها هستند. ايوب موسوی در یکی دو سال گذشته عملکردش خوب بوده و در تيم ملی عضويت داشته هست. در كنار اين ها نفراتی داريم كه جهت اولين بار نامشان شنيده مي شود. ما جوان ها را كنار اين صورت ها گذاشتيم كه خلاء تجربه هم در تيم احساس نشود. با اين حال مطمئن باشيد این مسابقه های جهت جوانان گمنام ما در عرصه بين المللی شروع بسیار خوبی خواهد بود.
وی به وضعيت تمرینی علی هاشمی اشاره كرد و گفت: هاشمی یک وزن اوج آمده و برنامه ويژه ای براي او داريم. قطعاً این وزنه بردار در آينده نزديک يكي از خوب های ما در دسته ١٠٥ كيلوگرم خواهد بود. علی هاشمی خيلی خوب و با انگيزه تمرين كرد ولی قبل از اعزام عضله چهار سر زانویش دچار پارگی جزيی شد، ولی چون اسمش را جهت اين مسابقه های رد كرده بوديم مجبور بودیم که این وزنه بردار را هم در اين تورنمنت به روی تخته بفرستیم. به هرحال هاشمی انگیزه ايده آلی دارد و اگر دردش اجازه بدهد يكی از خوب های ما در روز مسابقه خواهد بود.
انوشيروانی همچنين بيان كرد: مردم ما را دعا كنند. البته قطعاً مردم ما نیک می دانند ما جهت درخشش در بازی های المپیک2016 ريو برنامه چهارساله داشتيم كه خدا را شكر با نتايج خوب به پايان رسيد. حالا هم برنامه ريزی ما جهت المپیک2020 توكيو هست. بايد توانمندی وزنه برداری در بخش اعتبار سازی را اوج ببریم تا تيم ملی با نفرات نیرومند تری در مسابقه های آتی حاضر شوند و خودشان را نشان بدهند. فارغ از هر نتيجه بايد اين طور ريسک ها را داشته باشيم تا جهت مسابقه های بزرگتر مثل قهرمانی دنیا كاملاً آماده و قدرتمند ظاهر شويم تا هويت مهم وزنه برداری ايران را دوباره ثابت كنيم.
وی در پايان حمايت مسئولان ورزش از وزنه برداری را مهم دانست و در این خصوص تاکید می کند: چهار ماه است كه در هر مصاحبه به این توصیه مهم که وزنه برداری نیازمند نگاه خاص مسئولان ورزش کشور است اشاره می کنیم، ولی اين عزيزان گویا توجه ای به این عنوان مهم ندارند. وزنه برداری هميشه پرچم دار و پيش رو بوده و در روزهای سخت به كمک ورزش ايران آمده و قطعاً شايسته حمايت های بيشتری هست. جا دارد از فدراسيون هم تشكر كنيم كه با تمام محدوديت های موجود، برنامه های تمرینی و اردوی تمامی رده های سنی را بدون توقف عملی می كند تا اعتبار سازی در وزنه برداری ادامه داشته باشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ايران | برنامه | مسابقه | وزنه برداری | وزنه برداری | سجاد انوشیروانی | سرمربی تیم ملی بزرگسالان | مسابقات قهرمانی آسیا در ترکمنستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog