کانال کرمان اردیبهشت اوقات شرعی اذان کرمان

کانال: کرمان اردیبهشت اوقات شرعی اذان کرمان نماز

گت بلاگز اقتصادی به فکر حل معضل بیکاری باشید ، وضعیت اشتغال جوانان از مرز بحرانی گذشت

سخنگوی اسبق وزارت صنعت گفت:براساس آمارهای رسمی کشور، حجم بیکاران رو به زیاد کردن است که این عنوان حل بحران اشتغال را سخت‌تر می‌کند.

به فکر حل معضل بیکاری باشید ، وضعیت اشتغال جوانان از مرز بحرانی گذشت

علیرضا شجاعی ،سخنگوی اسبق وزارت صنعت در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،گفت:بر اساس برنامه ششم توسعه دولت موظف است که قیمت بیکاری را از 12.5درصد به 8 درصد کم کردن دهد و حتی اگر بر فرض مثال دولتمردان بتوانند 4تا 5 میلیون شغل تازه هم ایجاد کنند،فقط توانسته اند قیمت بیکاری را بر روی عدد 12.5 ثابت نگه دارند و در واقع جهت رسیدن به آنچه در برنامه ششم توسعه تعیین شده است ،حداقل باید 6 میلیون شغل تازه در کشور ایجاد شود.

عبارات مهم : اشتغال
وی در ادامه افزود:براساس آمارهای رسمی کشور، حجم بیکاران رو به زیاد کردن است که این عنوان حل بحران اشتغال را سخت تر می کند.

مشاور مدیرعامل شرکت مدیریت صنعتی تصریح کرد:بر اساس قانون اگر قیمت بیکاری گروه سنی در کشور بیش از قیمت میانگین باشد،این گروه سنی در حالت بحران قرار می گیرد و در حال حاضر متاسفانه آمار بیکاری گروه جوانان از 12.5 درصد زیاد بوده و باید بگوییم که اشتغال جوانان در حالت بحران قرار دارد.

وی با انتقاد از مطالبی که کاندیداهای ریاست جمهوری در مورد اشتغال بیان کرده اند ،تاکید کرد:متاسفانه در گفتگوها و مناظرات زیاد شاهدیم که کاندیداها به راه حل عملی جهت حل معضل بیکاری اشاره نکرده و فقط صورت مسئله را توضیح می دهند.

شجاعی در آخر پیشنهاد داد:بهتر است که کاندیداها به جای بیان اطلاعاتی که مردم تا حد زیادی از آن اطلاع دارند به فکر ارائه راهکار عملی جهت حل معضل بیکاری جوانان باشند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اشتغال | بیکاری | میلیون | جوانان | ریاست جمهوری | بیکاری | اشتغال جوانان | کاندیداهای ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog