کانال کرمان اردیبهشت اوقات شرعی اذان کرمان

کانال: کرمان اردیبهشت اوقات شرعی اذان کرمان نماز

گت بلاگز اخبار پزشکی کمبود ۱۰۰ دستگاه پرتودرمانی ، شایع ترین سرطان ها در ایران

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به بروزترین آمار سرطان در کشور، گفت: سرطان دستگاه گوارش به خاص معده بالاترین آمار فوت و میر را داشته است. 

کمبود ۱۰۰ دستگاه پرتودرمانی ، شایع ترین سرطان ها در ایران

شایع ترین سرطان ها در ایران/کمبود ۱۰۰ دستگاه پرتودرمانی

عبارات مهم : ایران

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به بروزترین آمار سرطان در کشور، گفت: سرطان دستگاه گوارش به خاص معده بالاترین آمار فوت و میر را داشته هست.

به گزارش مهر، دکتر خبر آزاده در ارتباط با آخرین آمار سرطان در کشور، اظهارداشت: دقیق ترین آمار سرطان که در واقع آخرین آمار بوده، مربوط به سال ۹۳ است که ۱۱۲ هزار و ۱۶۰ مورد اعلام شده است است.

دبیر علمی سومین کنگره بین المللی و سیزدهمین همایش هر سال کلینیکال آنکولوژی کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه این آمار بروزترین آمار بوده و پیش از این اعلام نشده هست، گفت: ۴۶ درصد از مبتلایان زنان و ۵۴ درصد مردان بوده اند همچنین مرسوم ترین سرطان ها در کل جمعیت، سرطان پستان، پروستات، پوست، معده و روده است.

کمبود ۱۰۰ دستگاه پرتودرمانی ، شایع ترین سرطان ها در ایران

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: مرسوم ترین سرطان در مردان معده و در زنان سرطان سینه است همچنین سرطان دستگاه گوارش به خاص معده بالاترین آمار فوت و میر را داشته است که این آمار در حد دنیا و حتی کمتر از بعضی از کشورها است.

آزاده گفت: با اشاره به اینکه جمعیت کشور رو به سالمندی است و این مسئله از طرفی زیاد کردن امید به زندگی را نشان می دهد واز طرفی به علت سالمندی آمار سرطان رو به زیاد کردن هست، گفت: فاکتورهای خطر و فوت و میر ناشی از این مسئله نیز زیاد خواهد شد ولی باید توجه داشت که اتفاقات خوبی هم در دنیا در حال رخ دادن است که می توان گفت انقلابی در سرطان به شمار می رود.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به بروزترین آمار سرطان در کشور، گفت: سرطان دستگاه گوارش به خاص معده بالاترین آمار فوت و میر را داشته است. 

دبیر علمی سومین کنگره بین المللی و سیزدهمین همایش هر سال کلینیکال آنکولوژی کشور عزیزمان ایران ادامه داد: کشور ما در تولید داروی ضد سرطان، پرتودرمانی و جراحی سرطان در حال به دست آوردن موفقیت های زیادی بوده و این در حالی است که در گذشته این برنامه ها در حد کشورهای توسعه یافته نبود.

آزاده با اشاره به اینکه از نظر تکنیکال و نیروی انسانی در حوزه سرطان برنامه ریزی هایی را انجام داده ایم، افزود: چندین دانشگاه تربیت جراحان مرتبط با سرطان را شروع کرده و در حوزه پرتودرمانی ۱۰۰ دستگاه کمبود داریم که وزارت بهداشت عزم خود را جزم کرده تا با خرید این دستگاه ها کمبودها را برطرف و دستگاه های قبلی را نیز به روز کند تا به عنوان عدالت در سلامت در سطح کشور دست یابیم.

واژه های کلیدی: ایران | پزشکی | دستگاه | دانشگاه | سرطان سینه | سرطان پستان | سرطان در مردان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog